Buivydžių Šv. Jurgio bažnyčia ir koplyčia


eyes

104

check

1

heart

2

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Greta Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija, miškingoje aukštumoje sruvena Buivydos upelis, suteikęs pavadinimą ir kaimui. Kalvotomis apylinkėmis vingiuojanti didžiausia Vilniaus krašto upė Neris šioje vietoje daro didelį vingį, vadinamą Buivydžių kilpa, kuri yra saugoma kaip hidrografinis draustinis. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Bažnyčios

Dalintis:
Buivydžių gyvenvietė, esanti seniūnijos širdyje ir tapusi parapijos centru, nuo 2012 m. puikuojasi savo herbais. Elnias, iškeltas ant herbo, simbolizuoja čia esančius miškus, o raudona spalva atspindi vietos gyventojų užsidegimą, drąsą ir aistrą laisvės bei tikėjimo idėjoms. Herbe taip pat įamžinta Šv. Jurgio bažnyčia, pabrėžianti Buivydžių bendruomenės dvasingumą. Gyvenvietės išskirtinumą pabrėžia du architektūriniai perlai: įspūdinga Šv. Jurgio bažnyčia ir Šv. Florijono koplyčia, esanti šventoriuje. Bažnyčios architektūra, būdinga savo šviesaus mūro ir aštuoniakampio plano, džiugina akį savo išskirtinumu ir architektūriniu grakštumu. Tai, kartu su koplyčia, formuoja unikalų architektūrinį kompleksą, pripažintą valstybės kultūros vertybe. Mykolas Radziševskis, XVIII a. pabaigoje, pradėjo šių sakralinių pastatų statybas, įkūręs čia Šv. Jurgio parapiją ir papildydamas kraštovaizdį meistriška architektūra. Be to, Šv. Ignoto koplyčia Pričiūnuose, taip pat priklausanti
Šv. Jurgio parapijai, yra žinoma dėl kasmet čia vykstančių atlaidų. Koplyčia yra kultūros taškas, sutraukiantis tikinčiuosius iš visos šalies. Apie Buivydžių apylinkes papasakoti gali ir aplinkinių archeologinių vietų gausa. Rėvos piliakalnis ir kitos istorinės vietos yra liudijimas apie senovės gyvenimo būdą ir kultūrą šiame regione. Šv. Jurgio garbė yra svarbi Buivydžių ir platesnio regiono kultūroje, atspindinti globėjo ir kario dvasią. Šv. Jurgio bažnyčia, kaip sakralinis objektas, yra šio šventojo vertybių ir istorijos simbolis. Šv. Florijono koplyčia, stovinti šalia bažnyčios, išsiskiria savo piramidės formos architektūra ir yra svarbus religinis bei kultūrinis objektas, primenantis apie šios šeimos ir bendruomenės istoriją. Totorių bendruomenės indėlis į Lietuvos istoriją ir kultūrą yra nepaprastai svarbus, o Keturiasdešimt Totorių kaimo mečetė yra gyvas to įrodymas, liudijantis apie islamo religijos ir kultūros buvimą šioje šalyje nuo pat Vytauto Didžiojo laikų.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti