Adomo Petrausko muziejus


eyes

129

check

2

heart

5

5 iš 5
(2 atsiliepimų)

1969 metais Adomas Petrauskas atvėrė savo klėties duris pirmiesiems lankytojams, pristatydamas savo paties parengtą etnografinių artefaktų ir archeologinių radinių ekspoziciją. Jo aistra rinkti senienas sulaukė paramos iš tuometinių Antašavos kolūkio vadovų Vytauto Notkaus ir Albino Vaižmužio, kurie padėjo išplėsti muziejų. Savamokslis kaimo meistras Jonas Laužikas sukonstravo ir pastatė unikalų bokšto pastatą muziejaus teritorijoje.

Šaltinis: www.infokupiskis.lt

Dalintis:
1969 metais Adomas Petrauskas atvėrė savo klėties duris pirmiesiems lankytojams, pristatydamas savo paties parengtą etnografinių artefaktų ir archeologinių radinių ekspoziciją. Jo aistra rinkti senienas sulaukė paramos iš tuometinių Antašavos kolūkio vadovų Vytauto Notkaus ir Albino Vaižmužio, kurie padėjo išplėsti muziejų. Savamokslis kaimo meistras Jonas Laužikas sukonstravo ir pastatė unikalų bokšto pastatą muziejaus teritorijoje. Šiandien Adomo Petrausko muziejų sudaro kompleksas, apimantis gyvenamąjį namą, dvi klėtis, bokštą ir padarginę. 1996 metais Petrauskas dosniai padovanojo savo gyvenimo darbą
Kupiškio rajono savivaldybei, įkuriant muziejų Uoginių kaime kaip Kupiškio etnografijos muziejaus filialą. Muziejus didžiuojasi turėdamas daugiau nei 7000 eksponatų, atspindinčių turtingą regiono kultūrinį paveldą. 2001 metais, pripažįstant jo indėlį išsaugant ir pristatant dvasinę bei materialinę etninę kultūrą, Adomui Petrauskui buvo suteiktas Kupiškio krašto Garbės piliečio vardas. Aplankykite Adomo Petrausko muziejų ir atraskite jo gausią kolekciją bei pajuskite Kupiškio kultūrinę istoriją. Šis unikalus muziejus yra privaloma vieta visiems, besidomintiems Lietuvos paveldu ir etnografija.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti