Mindūnų apžvalgos bokštas


eyes

100

check

3

heart

4

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Kelionė iš Molėtų į Mindūnus, Ignalinos kryptimi, prasideda vaizdingu maršrutu. Pasukus dešinėn į Labanoro regioninio parko pradžią, pravažiuosite kelias beržų eiles, kol kelias vingiuos tarp pušynų. Netoliese, pasiekiamas antras aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, kurio aukštis siekia 36 metrus. Bokšto architektūra primena liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų – virš jo tik paukščiai ir dangus.

Informacija

  • information

    Apžvalgos bokštai

Dalintis:
Kelionė iš Molėtų į Mindūnus, Ignalinos kryptimi, prasideda vaizdingu maršrutu. Pasukus dešinėn į Labanoro regioninio parko pradžią, pravažiuosite kelias beržų eiles, kol kelias vingiuos tarp pušynų. Netoliese, pasiekiamas antras aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, kurio aukštis siekia 36 metrus. Bokšto architektūra primena liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų – virš jo tik paukščiai ir dangus. Pakvieskite išbandyti savo jėgas ir užkopti į bokšto viršų, lyg kylant ant devynaukščio pastato stogo. Norint pamatyti įspūdingą panoramą, teks įveikti 214 laiptelių. Įveikus aukščio baimę sraigtiniais laiptais, atsiveria nuostabus kraštovaizdis tarsi iš paukščio skrydžio. Iš bokšto viršaus matosi Labanoro regioninio parko šiaurės ir šiaurės rytų dalys su gaiviai žalios pušimis, o vakaruose – Baltieji Lakajai, vienas
didžiausių Rytų Lietuvos ledynų kilmės ežerų. Matosi jo salos ir pusiasaliai, priklausantys vaizdingiausiam Aukštaitijos kraštovaizdžio draustiniui. Šiame draustinyje driekiasi miškingos kalvos, Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerai su unikaliomis salomis, pusiasaliais, retų rūšių augalais ir gyvūnais. Prie bokšto įrengti patogumai: laiptai Baltųjų Lakajų ežero šlaite, takelis, pontoninis lieptas, stalų ir suolų komplektas, šiukšliadėžės, pavėsinės, dviračių stovas, lauko tualetas ir apšvietimas. Didžiausias Lietuvoje Labanoro regioninis parkas apima Šventosios ir Žeimenos upių takoskyrą, kur miškai užima apie keturis penktadalius visos teritorijos. Šie miškai sudaro vientisą masyvą, vadinamą Labanoro giria, vieną didžiausių ir vertingiausių Lietuvos girių. Apsilankymas šioje vietoje yra nemokamas ir lankytojams atviras visada.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti