Zarasų apžvalgos bokštas


eyes

168

check

6

heart

6

5 iš 5
(6 atsiliepimų)

Jei ieškote įspūdingos vietos atsipalaiduoti ir pasigrožėti nepakartojamais vaizdais, aplankykite unikalų Zarasų apžvalgos ratą, nuo kurio atsiveria stulbinanti panorama į Zaraso ežerą.

Šis išskirtinės architektūros statinys buvo atidarytas 2011 m. rudenį. Jo aukštis siekia 17 metrų, o panduso skersmuo yra net 34 metrai. Nuo 100 metrų ilgio tako atsiveria kerintis Zaraso ežero vaizdas. Šalia apžvalgos rato įsikūręs akmens skulptūrų parkas, kur galima susipažinti su vietos kultūrine erdve.

Informacija

  • information

    Apžvalgos bokštai

Dalintis:
Jei ieškote įspūdingos vietos atsipalaiduoti ir pasigrožėti nepakartojamais vaizdais, aplankykite unikalų Zarasų apžvalgos ratą, nuo kurio atsiveria stulbinanti panorama į Zaraso ežerą. Šis išskirtinės architektūros statinys buvo atidarytas 2011 m. rudenį. Jo aukštis siekia 17 metrų, o panduso skersmuo yra net 34 metrai. Nuo 100 metrų ilgio tako atsiveria kerintis Zaraso ežero vaizdas. Šalia apžvalgos rato įsikūręs akmens skulptūrų parkas, kur galima susipažinti su vietos kultūrine erdve. Nusileidus žemyn laiptais, galėsite pasivaikščioti 1,4 km ilgio Zaraso ežero pakrantę juosiančiu pėsčiųjų ir dviračių taku bei apžiūrėti pakrantėje esančias skulptūras. Jei norėsite pailsėti, pakrantėje įrengti suoliukai su vaizdu į tapybišką kraštovaizdį. Čia galite pasigrožėti įvairiais sparnuočiais, gyvenančiais ežere, ir stebėti intensyvų gyvenimą Zaraso ežero pakrantėse. Šiltuoju metų laiku lankytojai kviečiami ne tik mėgautis fontano purslais, bet ir išbandyti aktyvų laisvalaikį. Netoliese veikia valčių nuomos punktas, o keliaujantiems
sausuma siūloma išbandyti riedžius ir dviračius. Mažiesiems čia įrengta žaidimų aikštelė su įvairiomis pramogomis. Zarasų apžvalgos rato konstrukcija, kaip ir visi tokio tipo statiniai, lengvai juda, tad pirmą kartą apsilankiusiems gali šiek tiek pakirsti kojas. Tačiau patogūs turėklai, kurie vakare tampa pagrindiniu rato apšvietimu, užtikrins jūsų saugumą. Projekto autoriai pabrėžia, kad didžiausias Zarasų apžvalgos rato pranašumas yra ne jo aukštis, o patraukli aplinka ir išskirtiniai vaizdai. Zarasų apžvalgos ratas yra pelnęs ne vieną tarptautinį ir šalies apdovanojimą už išskirtinumą. Architekto Šarūno Kiaunės projektuotas grakštusis Zarasų apžvalgos ratas dabar vadinamas naujuoju miesto simboliu. Norėdami aplankyti šį įspūdingą objektą, galite pamiršti apie piniginę – pasivaikščiojimas apžvalgos ratu yra nemokamas, o lankymo valandos neribojamos. Apžvalgos ratą lengva rasti, jis pasiekiamas vos įvažiavus į Zarasų miestą. Nuo pat atidarymo Zarasų apžvalgos ratas traukia ne tik lietuvius, bet ir turistus iš užsienio.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti