Lietuvos aviacijos muziejus


eyes

176

check

5

heart

7

5 iš 5
(2 atsiliepimų)

Muziejus buvo įkurtas 1990 m. vasario 19 d. (iki 1995 m. vasario 1 d. vadintas Lietuvos technikos muziejumi). Jis įsikūręs Kaune, Aleksote, S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje. LAM pirmtakas – Visuomeninis sportinės aviacijos muziejus – pradėtas kurti Lietuvos aviatorių pastangomis 1971 m. ir oficialiai atidarytas 1983 m.

Nuo 1991 m. LAM padaliniais tapo S. Dariaus ir S. Girėno gimtosios sodybos, atkurtos aviatoriaus Vytauto Pakarsko pastangomis. Čia įkurtos memorialinės ekspozicijos, kurios pasakoja apie skrydžio per Atlantą istoriją ir yra papildytos Žemaitijos regiono etnografiniais eksponatais.

Dalintis:
Muziejaus kolekcijoje yra daugiau nei 20 tūkstančių eksponatų, tarp jų – per 40 skraidymo aparatų. Ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojami 2 hektarų ploto atviroje lauko aikštelėje. Specializuotoje muziejaus bibliotekoje yra apie 19 tūkstančių leidinių. Populiariausias eksponatas – skraidymui tinkama legendinės „Lituanicos“ replika, sukurta žinomo aviatoriaus Vlado Kensgailos 1982 m. filmui „Skrydis per Atlantą“. Muziejaus pasididžiavimas – lietuviški ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai, tarp kurių ypatingą vietą užima Broniaus
Oškinio sklandytuvų kolekcija. Taip pat eksponuojami Lietuvoje naudoti sportiniai lėktuvai, Lietuvos ir Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvai, Karinių oro pajėgų ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai. Aikštelėje galima pamatyti „Baltijos kelio“ dalyvį – lėktuvą An-2. Lankytojai gali susipažinti su aviacinių variklių kolekcija, lėktuvų modeliais, istorinėmis nuotraukomis ir kitomis muziejaus vertybėmis, taip pat pasėdėti lėktuvo An-2 ir sraigtasparnio Mi-8 treniruoklių kabinose. Muziejuje įrengta simbolinė S. Dariaus ir S. Girėno kripta, Antano Gustaičio atminimo kambarys ir ugniagesybos istorijos ekspozicija.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti