Olando Kepurė


eyes

127

check

5

heart

6

5 iš 5
(5 atsiliepimų)

Atsitraukdamas ledynas Lietuvos pajūryje suformavo ir unikalų moreninį gūbrį, vadinamą Olando Kepure. 
Šaltinis: https://www.klaipedosrajonas.lt

Informacija

  • information

    Gamta

Dalintis:
Olando Kepurė, žinomas moreninis gūbrys Lietuvos pajūryje, sukuria stulbinančią gamtos sceną, iškilusią 24,4 metrų virš jūros lygio. Ši parabolės formos kopa, formuota atsitraukiančio ledyno, išsiskiria savo dramatišku 16–18 metrų aukščio šlaitu, nuolatos veikiamu bangų mūšos. Kalnas, pavadinimą gavęs dėl panašumo į tradicinę olandišką kepurę, ypač kai žvelgiama iš jūros pusės, istoriškai tapo žymiu orientyru navigacijoje, padėjusiu jūreiviams ir žvejams. Įsikūręs Girulių pajūryje, Olando Kepurės kalnas yra žavus lankytinas objektas, supamas ąžuolų ir pušų,
kuris XIX amžiaus pabaigoje buvo apželdintas, sukūrus parką su įvairiomis pasivaikščiojimų zonomis. Pasodinti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai bei kiti dekoratyviniai augalai, suteikiant šiai vietai ypatingą estetiką ir trauką. Šis gamtos paveldo objektas yra puikus pavyzdys, kaip gamta ir žmogaus pastangos susijungia, sukurdamos unikalią ir patrauklią aplinką tiek vietos gyventojams, tiek turistams. Olando Kepurės skardis, įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą, tebėra vienas iš žymiausių ir geologiniu bei kultūriniu požiūriu svarbiausių Lietuvos lankytinų objektų.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti