Kupiškio etnografijos muziejus


eyes

118

check

2

heart

4

5 iš 5
(2 atsiliepimų)

Kupiškio Etnografijos Muziejus yra įsikūręs istoriniame akmens mūro pastate, pastatytame 1823 metais, kuris kadaise buvo parapinė mokykla. Tai vienintelis muziejus Lietuvoje, įkurtas Antrojo pasaulinio karo metu. Šis muziejus siūlo lankytojams nuolatines ekspozicijas, kurios leidžia susipažinti su XIX a. pabaigos – XX a. pradžios kaimo gyvenimu, jo kasdienybe ir kultūra.
Informacijos šaltinis: www.infokupiskis.lt

Dalintis:
Kupiškio Etnografijos Muziejus yra įsikūręs istoriniame akmens mūro pastate, pastatytame 1823 metais, kuris kadaise buvo parapinė mokykla. Tai vienintelis muziejus Lietuvoje, įkurtas Antrojo pasaulinio karo metu. Šis muziejus siūlo lankytojams nuolatines ekspozicijas, kurios leidžia susipažinti su XIX a. pabaigos – XX a. pradžios kaimo gyvenimu, jo kasdienybe ir kultūra. Kupiškio Etnografijos Muziejus ypatingą dėmesį skiria senovinėms kupiškėnų vestuvių tradicijoms, atskleidžiant šio krašto unikalumą. Muziejuje saugoma įspūdinga XIX a. – XX a. pirmosios pusės tradicinių lietuviškų drabužių
ir jų priedų kolekcija, surinkta seserų Stefanijos, Mikalinos ir Elvyros Glemžaičių. Be to, muziejuje eksponuojami beveik 4000 metų senumo tauro ragai, kurie yra didžiausi rasti Lietuvoje. Muziejaus dokumentų ir spaudinių rinkiniai suteikia išsamų vaizdą apie Kupiškio krašto bendruomenės istoriją ir veiklą. Šiandien muziejus aktyviai vykdo edukacines programas, organizuoja dailės, tautodailės ir fotografijos parodas, siekdamas praturtinti lankytojų žinias apie kultūros paveldą. Aplankykite Kupiškio Etnografijos Muziejų ir atraskite unikalius Lietuvos istorijos ir kultūros lobius.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti