Palaimintojo Mykolo Sopočkos bažnyčia Judšiliuose


eyes

136

check

1

heart

3

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Juodšiliuose, apie 17 km atstumu nuo Lietuvos sostinės Vilniaus pietų kryptimi nutolusioje gyvenvietėje, stūkso palaimintojo Mykolo Sopočkos titulu konsekruota bažnyčia. Tai pirmoji ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje bažnyčia, pavesta šio palaimintojo globai. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Bažnyčios

Dalintis:
Buivydžių kraštas garsėja turtinga istorija ir kultūriniu paveldu, o vienas ryškiausių jo atstovų – kunigas Mykolas Sopočka. Jis yra žinomas kaip vienas iš Vilniaus istorijos ir Bažnyčios šventųjų, tokių kaip šv. Kazimieras ir šv. Faustina, veikėjas, turėjęs didelę įtaką vietos dvasiniam gyvenimui. Kaip Vilniaus arkivyskupijos kunigas ir akademikas, jis įnešė reikšmingą indėlį į mokslinę ir ganytojišką veiklą, ypač glaudžiai bendradarbiaudamas su šv. Faustina Kovalska ir skleisdama Dievo gailestingumo žinią. Juodšilių bažnyčia, kuri laukė savo pašventinimo daugiau nei 80 metų, yra gyvas liudijimas vietos bendruomenės ištvermės ir tikėjimo. Seserų uršuliečių iniciatyva prieš Antrąjį pasaulinį karą pradėtos statybos, nors ir nutrūko, vėliau atgavo gyvybę ir šiandien bažnyčia yra svarbus kultūrinis ir dvasinis centras. Kunigo Mykolo Sopočkos vardas yra neatskiriamai susijęs su Juodšilių kaimu, kur jis rado prieglobstį nuo persekiojimų karo metais. Čia jis ne tik tęsė savo veiklą,
bet ir prisidėjo prie bendruomenės gerovės, teikdamas pagalbą ir dvasinį ugdymą. Jo palikimas gyvuoja ir šiandien – Juodšilių bažnyčia ir palaikomoji slauga, kurios hospisas pavadintas jo garbei, yra gyvi jo veiklos pavyzdžiai. Kunigas Mykolas Sopočka ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje paliko gilius pėdsakus. Jo bendradarbiavimas su šv. Faustina Kovalska ir indėlis į Dievo gailestingumo skleidimą yra vertinamas ne tik kaip religinis, bet ir kaip kultūrinis palikimas. Jų veikla ir šiandien įkvepia žmones visame pasaulyje, o Mykolo Sopočkos vardas yra sinonimas su apaštališka uolumu ir moksliniu indėliu į dvasinę literatūrą. Šv. Ignoto atlaidai ir kasmetiniai piligrimų žygiai iš Buivydžių į Pričiūnus yra ne tik religinės šventės, bet ir proga paminėti ir pagerbti šios srities šventuosius bei palaimintuosius, jų įtaką vietos kultūrai ir bendruomenės dvasingumui. Tai parodo, kaip giliai šie asmenys yra įrašyti į Lietuvos kultūrinį ir dvasinį paveldą, teikiant jį tolesnėms kartoms.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti