Sudervės bažnyčia


eyes

177

check

1

heart

3

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Ši šventovė, laikoma neįkainojamu architektūros šedevru, yra vienas iš ryškiausių klasicistinės rotondos stilistikos atstovų. Pats Laurynas Stuoka Gucevičius, šio projekto autorius ir vienas žymiausių architektų, sukūrė bažnyčios brėžinius gyvenimo pabaigoje. Domininkonas Laurynas Bortkovičius rūpinosi statybos darbais 1803–1822 m., per kuriuos originalus dizainas patyrė keletą smulkių pakeitimų. Mūrinės sienos ir švelniai išlenktas stogo kupolas sukuria harmoningą vaizdą. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Maldos namai

Dalintis:
Ši šventovė, laikoma neįkainojamu architektūros šedevru, yra vienas iš ryškiausių klasicistinės rotondos stilistikos atstovų. Pats Laurynas Stuoka Gucevičius, šio projekto autorius ir vienas žymiausių architektų, sukūrė bažnyčios brėžinius gyvenimo pabaigoje. Domininkonas Laurynas Bortkovičius rūpinosi statybos darbais 1803–1822 m., per kuriuos originalus dizainas patyrė keletą smulkių pakeitimų. Mūrinės sienos ir švelniai išlenktas stogo kupolas sukuria harmoningą vaizdą. Vėlesniame etape pridėtas aštuoniakampis žibintas puošia kupolo viršūnę, o rytinę pastato dalį išskiria įspūdingas, doreninio stiliaus šešių kolonų portikas. Jame įsikūrę didžiulės, 2.75 m aukščio, keturių Evangelistų – Šv. Mato, Šv. Luko, Šv. Markaus, Šv. Jono – ir šv. Apaštalų Petro bei Povilo statulos. Akustinių ypatumų turinti bažnyčia žavi ne tik išorės grožiu, bet ir vidaus akustika, kurią galima
patirti iš sienose įrengtų laiptų, vedančių į kupolo vidų. 1902 m. Tiroliečių dailininkų grupė atsakingai ėmėsi bažnyčios vidaus puošybos, įskaitant altorių paveikslus ir freskas. Skliautų ir kupolo centrinės kompozicijos, vaizduojančios Dievo Motinos karūnavimą, yra šių menininkų kūrinys, pristatant tiroliečių meninį įnašą. Šalia bažnyčios įėjimo esantys švento vandens indai, vaizduojantys Šv. Joną Krikštytoją ir angelą, yra dar vienas unikalus architektūros elementas, suteikiantis šventovės išskirtinumą. Bažnyčios sienos pasipuošusios su Šv. Stanislovu ir Šv. Antanu iš Padujos vaizdais, o centrinis altorius, įkvėptas Vilniaus Aušros Vartų, išsiskiria Šv. Joachimo ir Šv. Onos figūromis. Ši sakralinė vieta, kurią dar puošia du angelai prie tabernakulio ir horeljefiniai raižiniai šoniniuose altoriuose, atspindi gilų religinį simbolizmą ir meninį meistriškumą.
Radote klaidą? Praneškite

TOP pramogos

Kategorija „Top pramogos“ kviečia patirti populiariausias ir įdomiausias pramogas, kurios garantuoja nepamirštamus įspūdžius.

Daugiau vietų aplankyti


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti