Nemėžio mečetė


eyes

60

check

0

heart

1

0 iš 5
(0 atsiliepimų)

Nemėžis, žinomas dėl savo istorinės Vytauto Didžiojo ir jo žmonos Julijonos vasaros rezidencijos, išsiskiria kaip unikalus Lietuvos kultūros paveldo objektas. Įvykiai, datuojami XIV amžiumi, atskleidžia, kad Vytautas čia 1397 m. įsikūrė totorių bendruomenę, kurių apie 120 palikuonių čia gyvena iki šiol, puoselėdami savo prosenelių tradicijas, tikėjimą ir papročius. Galima kreiptis tiesiai į pirmininką Tairą Kuznecovą, numeriu: +37068695210. Jis taip pat gali atrakinti mečetę, bet prašoma susitarti prieš 1 savaitę. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Bažnyčios

Dalintis:
Nemėžis, žinomas dėl savo istorinės Vytauto Didžiojo ir jo žmonos Julijonos vasaros rezidencijos, išsiskiria kaip unikalus Lietuvos kultūros paveldo objektas. Įvykiai, datuojami XIV amžiumi, atskleidžia, kad Vytautas čia 1397 m. įsikūrė totorių bendruomenę, kurių apie 120 palikuonių čia gyvena iki šiol, puoselėdami savo prosenelių tradicijas, tikėjimą ir papročius. Nemėžio mečetė, pastatyta 1684 m. ir perstatyta 1909 m. pagal architekto A. Sonino projektą po gaisro, yra brangus medinės architektūros pavyzdys. Šis stačiakampio plano pastatas su keturšlaičiu stogu ir charakteringu minareto bokštelio akcentu yra vienas iš nemėžiškių dvasinio gyvenimo simbolių. Čia taip pat galima rasti senąsias totorių kapines, liudijančias ilgametes bendruomenės tradicijas. Nepaisant karų ir sovietinio laikotarpio išbandymų, per kuriuos mečetė buvo pažeista ir netgi buvo grasinama ją sunaikinti, totorių
bendruomenės pastangomis ir ryžtu šventovė buvo išgelbėta ir atkurtas jos statusas kaip svarbios dvasinės vietos. Po sovietų valdžios bandymo griauti mečetę 1956 m. ir po gaisro 1963 m., kai teko nupjauti degantį minaretą, bendruomenė parodė nepaprastą atsparumą. Nuo 1978 m., kai mečetė vėl tapo musulmonų bendruomenės nuosavybe, ji buvo atnaujinta ir restauruota, išlaikant savo istorinę ir kultūrinę vertę. 1993 m. ir 2009 m. atlikti remonto ir restauravimo darbai leido Nemėžio mečetei atgauti jos prarastą grožį ir tęsti kaip musulmonų maldos namus, o šalia jos esančios kapinės ir toliau pasakoja apie totorių bendruomenės istoriją ir jos ryšius su Lietuvos istorija. Nemėžis ir jo mečetė, turinti įspūdingą istorinę praeitį ir ryškų kultūrinį paveldą, tęsia būti viena iš svarbiausių religinio turizmo vietų Lietuvoje, atskleidžianti turtingą šalies kultūros ir religijų įvairovę.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti