Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčia


eyes

85

check

1

heart

3

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Vanagų kaimą puošia 1909 m. pastatyta neogotikinio stiliaus evangelikų liuteronų bažnyčia, kurioje ryškūs moderno ir net racionaliosios architektūros požymiai. Šalia bažnyčios yra etnografinės Vanagų kapinės, kuriose palaidoti žymūs Mažosios Lietuvos visuomeniniai veikėjai. 

Šaltinis: https://www.klaipedosrajonas.lt

Informacija

  • information

    Bažnyčios

Dalintis:
Vanagų kaime iškilmingai stūkso 1909 metais pastatyta evangelikų liuteronų bažnyčia, puikus neogotikinės architektūros pavyzdys, kuriame derinami moderno stiliaus bei racionalizmo architektūros elementai. Ši šventovė, pasižyminti išskirtine estetika ir dvasingumu, yra svarbus regiono kultūros ir religinio paveldo objektas. Netoliese esančios etnografinės Vanagų kapinės saugo Mažosios Lietuvos istorijos atmintį, čia ilsisi garsūs šio regiono kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo dalyviai. Šis kapinių kompleksas, kaip istorinis ir kultūrinis paminklas, atspindi unikalų
krašto palikimą ir yra brangus mūsų paveldo dalis. Ši neogotikinė bažnyčia ir greta esančios kapinės, pritraukiančios lankytojus ir tyrinėtojus iš visos šalies, pabrėžia Vanagų kaime esančios bendruomenės ryšį su Mažosios Lietuvos istorija bei jos įtaką regiono kultūros ir dvasinio gyvenimo raidai. Tiek bažnyčia, tiek kapinės yra vertingas mūsų krašto kultūros paveldo ir religinio turizmo objektas, kuris ne tik atspindi praeities epochų architektūrinius ir dvasinius bruožus, bet ir tebėra gyvas mūsų laikų kultūrinio tapatumo liudininkas.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti