Gaukeliškių piliakalnis


eyes

51

check

0

heart

1

0 iš 5
(0 atsiliepimų)

Piliakalnis (Pilata, Pilaškučiai) įrengtas atskiroje 300 m ilgio kalvoje, pailgoje Š-P kryptimi. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Piliakalniai

Dalintis:
Šis unikalus piliakalnis, įsikūręs strategiškai tarp Visalaukės ir Dubingių, pritraukia istorijos mėgėjus savo išskirtine forma ir istorija, siekiančia atgal iki pirmojo tūkstantmečio pradžios. Keturkampio formato, šiaurės-pietų orientacija ir išmatavimai - 50 metrų ilgio ir 10 metrų pločio - pabrėžia jo architektūrinę išskirtinumą. Dominuojantis objekto bruožas – tai įspūdingas iki dviejų metrų aukščio ir 30 metrų pločio pakilimas jo vakariniame gale, kuris suteikia vietovei dramatišką kontūrą, panašų į senovės pylimą. Dramatiški 10 iki 12 metrų aukščio šlaitai dar labiau pabrėžia
piliakalnio grandioziškumą. Ne mažiau įdomus yra faktas, kad piliakalnio šiaurinę pusę nuošliaužos ir upeliai formavo per amžius, o žemės ūkio veikla paliko savo žymes ant šios istorinės vietos paviršiaus. Lankytinas dėl savo istorinės reikšmės ir unikalios gamtos, šis piliakalnis yra lengvai pasiekiamas iš Visalaukės-Dubingių kelio, vos už 300 metrų nuo kelio, kur lankytojus pasitinka apaugusi kalva, paslėpusi istorijos paslaptis. Kviečiame apsilankyti ir patirti šios vietos magiją, kuri yra ne tik svarbus archeologinis objektas, bet ir puiki vieta mėgautis gamta ir Lietuvos kraštovaizdžiu.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti