Šumsko Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia


eyes

56

check

0

heart

1

0 iš 5
(0 atsiliepimų)

Prie Baltarusijos sienos, apie 32 km į rytus nuo sostinės Vilniaus galima aplankyti nedidelį miestelį, kurio centrą puošia originalus vėlyvojo baroko stiliaus architektūrinis ansamblis. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Bažnyčios

Dalintis:
Nestovintis tarp lapijos žalių Šumsko apsuptyje, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia ir dominikonų vienuolyno kompleksas yra tikra istorinė perla. Prie šio sakralinio ansamblio galima patekti per išskirtinius, po varpine įrengtus vartus. Ši svetainė, pilna ramybės ir kruopščiai prižiūrima, kviečia lankytojus pažinti jos unikalią praeitį, susipažinti su čia esančiais koplytstulpiais ir meno kūriniais. Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, puošni savo vėlyvojo baroko ir klasicizmo architektūros detalėmis, stebina lankytojus savo masyvia, bet bebokšte simetrija ir išraiškingais fasadų dekorais. Įspūdinga akmeninė tvora, sujungianti šventorių su varpine ir vartais, suteikia kompleksui vientisą išvaizdą. Bažnyčios interjeras, būdingas dominikonų vienuolių dvasinei kultūrai, yra papuoštas Nukryžiuotojo skulptūromis ir freskomis, kurios atskleidžia gilią Kristaus kančios refleksiją. Trims altoriams ir sienų paveikslams būdingas barokinis teatrališkumas, kuris sukuria iliuziją apie piešinių gyvumą. Pagrindinis bažnyčios altorius išsiskiria XVIII a. barokiniu dinamiškumu ir vaizduoja arkangelo
Mykolo pergalingą mūšį su velniu. Šis kūrinys yra tikras meno šedevras, atspindintis dvasinę galios ir vilties žinutę. Atnaujintas ir priklausantis Naujosios Vilnios dekanatui, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia ir dominikonų vienuolynas šiandien yra atviros lenkų kalba vedamoms Šv. Mišioms. XVII a. pabaigoje Mykolas ir Halina Šumskiai įkvėpė ir finansavo medinės bažnyčios statybą, vėliau pavadindami gyvenvietę savo pavardės vardu. Jų iniciatyva buvo įsteigtas dominikonų vienuolynas, kuris netrukus tapo miestelio dvasiniu centru. Bažnyčios ir vienuolyno istorijoje yra pasakojimų apie prancūzų kariuomenės nusiaubojimus ir caro valdžios persekiojimus, kurie transformavo šią svetainę per amžius. Tačiau bendruomenės pastangomis šie sakraliniai pastatai buvo atkuriami ir vėl įgyja savo pradinę dvasią. Varpinėje įrašytas užrašas "Jesu in te confido" ne tik kviečia apmąstyti, bet ir simbolizuoja tikėjimo ir pasitikėjimo svarbą. Šiandien Šumsko bažnyčia ir vienuolynas ne tik atspindi dominikonų ordino istoriją, bet ir tęsia jo misiją skleisti žinias ir dvasingumą.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti