Laukminiškių muziejus


eyes

127

check

2

heart

4

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Prie Kupiškio marių (Lėvens tvenkinio), tradicijas išsaugojusiame Laukminiškių kaime, nuo 2002 metų gruodžio 24 dienos veikia muziejus. Šis muziejus įkurtas rašytojo Petro Babicko ir aktorės Unės Babickaitės tėvų namuose. Pastatas buvo atstatytas dėka kraštiečių Gedimino Kaluinos, Algimanto Zolubos ir buvusio ilgamečio Virbališkių kolūkio pirmininko Broniaus Inapo pastangų. 1992 metais prie namo buvo pritvirtinta memorialinė lenta, skirta pagerbti Unei Babickaitei ir Petrui Babickui.

Dalintis:
Prie Kupiškio marių (Lėvens tvenkinio), tradicijas išsaugojusiame Laukminiškių kaime, nuo 2002 metų gruodžio 24 dienos veikia muziejus. Šis muziejus įkurtas rašytojo Petro Babicko ir aktorės Unės Babickaitės tėvų namuose. Pastatas buvo atstatytas dėka kraštiečių Gedimino Kaluinos, Algimanto Zolubos ir buvusio ilgamečio Virbališkių kolūkio pirmininko Broniaus Inapo pastangų. 1992 metais prie namo buvo pritvirtinta memorialinė lenta, skirta pagerbti Unei Babickaitei ir Petrui Babickui. Laukminiškių kaimo muziejų įkūrė Kupiškio rajono Virbališkių pagrindinės mokyklos mokytojos Janina Puronienė ir Kristina Aleksandravičienė, kartu su savo mokiniais. Jie atkurė etnografinę ekspoziciją, atspindinčią XIX a. pab. ir XX a. pr. aplinkinių kaimų gyventojų buitį, papročius ir
tradicijas. Muziejaus lankytojai gali susipažinti su Unės ir Petro Babickų gyvenimu ir kūryba, jų atminimui įrengta kukli ekspozicija. Šie namai buvo gimimo vieta ne tik Petrui ir Unei, bet ir jų broliams – Lietuvos kariuomenės pulkininkui Kaziui ir karo mokslus baigusiam, mokytoju dirbusiam Vytautui. Visi Babickų šeimos nariai jau yra iškeliavę Amžinybėn. Aktorės Unės Babickaitės ir publicisto Petro Babicko gimtoji sodyba 2009 metais buvo įtraukta į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Naudojant SEO raktinius žodžius: Kupiškio marios, Laukminiškių kaimas, rašytojas Petras Babickas, aktorė Unė Babickaitė, muziejus, etnografinė ekspozicija, kultūros vertybės, Kupiškio rajonas, Lietuvos kariuomenė, tradicijos, nekilnojamosios kultūros vertybės, memorialinė lenta.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti