Keturiasdešimt Totorių kaimo mečetė ir kapinės


eyes

144

check

1

heart

3

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Nuo Vilniaus į pietvakarius, rajono pakraštyje gyvuojantis kaimas neįprastu pavadinimu – Keturiasdešimt Totorių – viena seniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės totorių gyvenviečių. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Bažnyčios

Dalintis:
Šioje vietoje, kur šiandien matome Keturiasdešimt Totorių kaimą, žmonių gyvenimo ženklai datuojami šimtmečiais, kaip liudija pilkapynas, esantis netoli kaimo. Šie senovės laidojimo vietos kauburiai, suformuoti iš žemių ir akmenų, yra praeities paminklai, atspindintys gyventojų kultūrą ir tradicijas. 1397 metais, Vytauto Didžiojo valdymo metu, pirmieji totoriai čia įsikūrė kaip karo belaisviai. Šios įdomios istorijos kulminacija – kaimo pavadinimo kilmė, Qırıq Tatar, simbolizuojanti tuomet apgyvendintų 40 totorių. Įvairūs pasakojimai ir legendos skleidžia žinias apie šio pavadinimo prasmę ir kilmę, suteikdami vietovei paslaptingumo. Pasakojama, kad Vytautas Didysis suteikė totoriams žemes ir leido išsaugoti savo religiją bei tradicijas, įskaitant ir daugpatystę, kurios dėka vienas vyras galėjo turėti keturias žmonas. Ši tradicija lėmė greitą bendruomenės augimą ir naujo kaimo – vėliau pavadinto Keturiasdešimt Totorių kaimu – susikūrimą. Kaimo centre iškila
unikali mečetė, pritraukianti lankytojus ir maldininkus. Ji yra viena iš seniausių ir iš keturių šiandien Lietuvoje veikiančių musulmonų šventyklų, o nuo 1996 m. ji yra įtraukta į valstybės saugomų sakralinių objektų sąrašą. Arti mečetės, totorių bendruomenės išlaikytose musulmonų kapinėse, saugomose lapuočių medžių, galima rasti istorinių kapaviečių, kurios siekia net XIV amžių. Taip pat, čia įrengtas paminklas Vytautui Didžiajam, atspindintis gilų pagarbos ir dėkingumo jausmą totorių bendruomenės širdyse. Keturiasdešimt Totorių kaimo mečetė, kaip ir kitos LDK teritorijoje pastatytos mečetės, yra kultūrinio ir religinio paveldo dalis, liudijanti islamą išpažįstančios bendruomenės istoriją ir indėlį į Lietuvos kultūrinį bei dvasinį gyvenimą. Totoriai Lietuvoje yra viena iš etninių grupių, kurios istorija prasidėjo XIV amžiuje. Jų indėlis į šalies istoriją ir kultūrą yra neišmatuojamas, nuo karo tarnybos iki kultūros ir švietimo plėtros.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti