Kęstaičių bažnyčios gynimas


eyes

13

check

0

heart

0

0 iš 5
(0 atsiliepimų)

Kęstaičių kankinių vieta yra viena iš svarbiausių istorinės ir religinės reikšmės vietų Lietuvoje, susijusi su kovomis už katalikų tikėjimą. 1883 m., carinės Rusijos valdžiai bandant uždaryti Kęstaičių bažnyčią, prasidėjo vietos gyventojų pasipriešinimas. Kražiai tuo metu buvo laikomi vienu iš Lietuvos katalikybės centrų, kuriame veikė keli vienuolynai. Carinė valdžia siekė skleisti stačiatikybę, uždarinėdama katalikų bažnyčias ir vienuolynus, o jų vietoje statydama cerkves.

Šaltinis: https://visit.telsiai.lt/

Informacija

  • information

    Paminklai

Dalintis:
Kęstaičių kankinių vieta yra viena iš svarbiausių istorinės ir religinės reikšmės vietų Lietuvoje, susijusi su kovomis už katalikų tikėjimą. 1883 m., carinės Rusijos valdžiai bandant uždaryti Kęstaičių bažnyčią, prasidėjo vietos gyventojų pasipriešinimas. Kražiai tuo metu buvo laikomi vienu iš Lietuvos katalikybės centrų, kuriame veikė keli vienuolynai. Carinė valdžia siekė skleisti stačiatikybę, uždarinėdama katalikų bažnyčias ir vienuolynus, o jų vietoje statydama cerkves. Vietos gyventojai, sužinoję apie planuojamą bažnyčios uždarymą, budėjo ir saugojo šventovę
tris mėnesius. Lapkričio 22 d. Kauno gubernatorius Nikolajus Klingenbergas su milicininkais ir valdininkais atvyko į bažnyčią, kurioje jų laukė apie 400 žmonių. Tikintieji bandė taikiai sutikti gubernatorių, tačiau situacija greitai virto konfliktu. Gubernatoriaus kvietimu atvykęs kazokų pulkas smurtavo prieš tikinčiuosius, sukeldamas tragediją – oficialiais duomenimis, buvo nužudyti 9 žmonės, sužeista dar 54. Šiam įvykiui atminti Kęstaičiuose pastatyta daugiau nei 40 kryžių, o kasmet rengiamos žuvusiųjų pagerbimo ceremonijos, kurios pritraukia piligrimus ir turistus.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti