Medininkų Švc. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčia


eyes

59

check

0

heart

2

0 iš 5
(0 atsiliepimų)

Medininkų gyvenvietę garsina keletas įspūdingų istorinių-kultūrinių objektų. Čia galima aplankyti ne tik garsiąją pilį, bet ir vieną iš septynių pirmųjų Lietuvoje parapijų. 

Šaltinis: www.vrtic.lt

Informacija

  • information

    Bažnyčios

Dalintis:
Istorinėje Medininkų gyvenvietėje, netrukus po Lietuvos krikšto 1387 m., Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Vladislovas II Jogaila – pirmasis jogailaičių dinastijos atstovas – įkūrė parapiją. Nors dabartinė Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčia, statyta 1930 m., yra vėlesnės kūrybos šedevras, anksčiau šioje vietovėje stovėjo kelios bažnyčios ir koplyčios. Jau 1391 m., remiantis Jogailos suteikta privilegija, Augustijonų ordino vienuoliai įkurdino Medininkuose bažnyčią ir vienuolyną, ilgametėms dešimtmečiams tapusius parapijos širdimi. Tačiau 1831 m. caro režimo spaudimas priverčia augustijonus palikti šią vietą, o parapija – būti išsklaidyta. Šiandieninę Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčią prižiūri pranciškonų vienuoliai, kurie, po tėvo Kamil Wielemanski sugrįžimo iš tremties
1961 m., įkūrė čia savo bendruomenę, prisijungę prie vietinių bei užsienio brolių. Bažnyčia, pašventinta 1791 m. Švč. Trejybės garbei, pasižymi unikalia medine architektūra ir istoriniu turiniu. Nuo pirmųjų altorių iki prabangaus aukso ir raižinių dekoro, ši šventovė yra autentiškas liudijimas apie vietos kultūros ir dvasingumo plėtrą. Papildomai, 1917 m. buvo atkurtas Medininkų parapijos statusas ir pastatyta laikina Šv. Kazimiero koplyčia. Šiandien ši vieta, turinti stačiakampį planą ir papuošta istoriniais meno kūriniais, įskaitant XVIII a. vargonus ir šv. Kazimiero atvaizdą, kviečia lankytojus įsigilinti į jos turtingą praeitį. Nepaisant kelis kartus perstatytos istorijos, Medininkų bažnyčia išlaiko savo kultūrinį ir dvasinį paveldą, pritraukdama ne tik tikinčiuosius, bet ir istorijos bei meno mėgėjus.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti