Juozo Vanago vėjo malūnas


eyes

62

check

1

heart

1

5 iš 5
(1 atsiliepimų)

Istoriniai žemėlapiai patvirtina, kad malūnas stovėjo jau 1900 metais. Jo statybai buvo naudojami akmenys iš Lėvens upės krantų. Apie 1915 ar 1920 metus malūną nusipirko Juozas Vanagas. Malūne buvo gaminami miltai duonai ir gyvulių pašarui, grūdai buvo malami rupiai ir pikliuojami. Be valcų, kviečius reikėdavo vežti malti į Šmito malūną. Klientų ypač padaugėdavo rudenį, po javų kūlimo. Prie malūno susidarydavo laukiančiųjų eilės, kol papūs tinkamas vėjas.

Šaltinis: www.infokupiskis.lt

Informacija

  • information

    Architektūra

Dalintis:
Istoriniai žemėlapiai patvirtina, kad malūnas stovėjo jau 1900 metais. Jo statybai buvo naudojami akmenys iš Lėvens upės krantų. Apie 1915 ar 1920 metus malūną nusipirko Juozas Vanagas. Malūne buvo gaminami miltai duonai ir gyvulių pašarui, grūdai buvo malami rupiai ir pikliuojami. Be valcų, kviečius reikėdavo vežti malti į Šmito malūną. Klientų ypač padaugėdavo rudenį, po javų kūlimo. Prie malūno susidarydavo laukiančiųjų eilės, kol papūs tinkamas vėjas. Sovietmečiu malūnas priklausė Kupiškio rajono kooperatyvui. 1979 metais šalia malūno
buvo pastatytas dviejų aukštų konditerijos-kulinarijos cechas. Šis priestatas buvo kritikuojamas dėl prastos architektūros, nes visiškai nesiderino prie malūno ir galutinai sudarkė vaizdą. 1992 metais malūnas buvo grąžintas Vanagams. Šis malūnas laikomas ilgiausiai veikusiu mieste. Vanago malūnas vėją gaudė ir girnas suko iki XX amžiaus šeštojo dešimtmečio. 1973 metais malūnas buvo įrašytas į Lietuvos kultūros paminklų sąrašą, 1992 metais įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, o 2005 metais pripažintas valstybės saugomu objektu.
Radote klaidą? Praneškite


TOP lankytinos vietos

Kategorija „Top lankytinos vietos“ kviečia atrasti pačias populiariausias ir įspūdingiausias vietas, kurios privalo būti kiekvieno keliautojo sąraše.

Daugiau vietų aplankyti